Get Adobe Flash player

CIRKUS PACIENTO

Akce

Název akce:
CIRKUS PACIENTO
Datum konání:
st, 22. srpen 2018, 13:00
Místo konání:
Multifunkční centrum PNHoB - Horní Beřkovice
Kategorie:
Kultura
Kliknutí:
165
Vytvořil:
Bc. David Vačilja

Popis

Slavnostní pochod nemocnicí a vystoupení CIRKUSU PACIENTO. 

CIRKUS PACIENTO
v psychiatrických nemocnicích

Co to je?
Cirkus Paciento je vícedenní socializační a aktivizační program pro pacienty v psychiatrických nemocnicích nebo na psychiatrických odděleních všeobecných nemocnic.
Tým terapeutů společně s pacienty (a pokud možno i s personálem) přímo v nemocnici tři dny v rozličných aktivitách zkoušejí, co umí, a vyvrcholením toho je závěrečné společné "cirkusové představení" pro celou léčebnu i pro veřejnost.

Kdo to dělá?

Projekt zajišťuje společně Zdravotní Klaun (www.zdravotni-klaun.cz) a Ledovec (www.ledovec.cz).
Cirkus Paciento vynalezl vlastně Zdravotní Klaun a provozuje ho na dětských odděleních nemocnic. Ledovec pomáhá hlavně dospělým lidem s duševním onemocněním, ale jeho terapeutům se někdy kolem roku 2008 zdálo, že by společné "cirkusákování" bavilo i je a jejich klienty. Tak se zrodil projekt Cirkus Paciento v psychiatrických nemocnicích, který dělá Zdravotní klaun a Ledovec společně. První pilotní Cirkus Paciento proběhl v PL Petrohrad v srpnu 2009 a od té doby jsme navštívili a prakticky všechny léčebny v ČR.

Cirkus v PN podporuje Ministerstvo kultury ČR.

Co můžete čekat?

Základní cirkusový tým tvoří tři terapeuti Ledovce a zdravotní klaun, příležitostně se rozrůstáme o další profesionály – dramaterapeuty, žongléry apod.

První den dopoledne navštívíme oddělení s „ochutnávkou“ – setkáním, kde představíme projekt a kde si každý může zkusit něco z cirkusových disciplín.

Poté v odpoledních hodinách vedeme všem otevřené workshopy, kde si příchozí mohou dál zkoušet cirkusové dovednosti a rozmýšlet si, jestli a případně s čím by mohli přispět do představení. Na workshop přicházejí pacienti samostatně nebo ve skupině z oddělení na libovolně dlouhou dobu. Velice vítáme, když s námi trénují i pracovníci léčebny! Účinkující nikterak nenutíme, teprve během nácviků se vytříbí, kdo a s čím nakonec společně s námi vystoupí.

Poslední den dopoledne již připravujeme představení, probíhá „generálka“ a většinou odpoledne hrajeme. Závěrečné představení bývá asi hodinová dechberoucí podívaná pro celou léčebnu i pro hosty zvenčí. Neměl by si ji nechat nikdo ujít!


Místo konání

Umístění:
Multifunkční centrum PNHoB - Webové stránky
Ulice:
Podřipská 1
PSČ:
41185
Město:
Horní Beřkovice
Stát:
Czech Republic

Multifunkční centrum Horní Beřkovice

Pilotní projekt primární protidrogové péče | login